Yazı Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 14:54 Bu yazı 696 kez okundu
 
Suçun Bedeli ?
Alptekin AYDOĞAN
alptekinaydogan@gmail.com
 
 

Maalesef  gencecik iki Mehmetçiğimiz daha şehit oldu. Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

*

Ne ilk ne de son şehitlerimiz. Kimi mermi ile, kimi kahpe pusularda bomba ile, kimi de böylesi acı şekilde donarak şehit oluyorlar.

*

Sosyal medya yıkılıyor. Karlar altında iki cansız bedenin altına yazılıyor;

  • 15 bin verip bedelli olanlar sorumlu.
  • Komutanlar sorumlu
  • Üniformayı diken firma sorumlu
  • Alçak basınç, soğuk hava, arazi koşulu, kahpe kader….

Alayı sorumlu, bir tek sen masumsun öyle mi?

*

Sen ! Askerliğini orduevinde garson olarak yapan, ya da hiç askerlik yapmamış , mekan tuvaletinde dudağını büzüp tek ayağını arkaya kaldırıp aynada selfi çeken ‘Show Girl’,  senin hiç mi suçun yok?

*

Sen ! Birileri, ‘Vatan elden gidiyor, bu cemaatler başımıza iş açacak, devleti, orduyu, polisi ele geçirdiler’ diye bas bas bağırırken, cemaatin sohbet toplantılarına giden sen. Ballı müşteri diye cemaatlerle iş tutan, ticaret yapan sen. O liyakatsız komutanlar o makamlara gelirken, bunun için soruları çalarken, kendi oğlunu kızını işe yerleştirmek adına görmezden gelen, ses çıkarmayan sen. Hiç mi suçun yok?

*

Devletin, ordunun fabrikaları, dikimevleri kapatılırken, ordunun kantini, yemeği özel şirketlere peşkeş çekilirken ses çıkarmayan sen. Hiç mi suçun yok?

*

Çözüm süreci diye, neredeyse ölmüş bir örgüt yeniden canlandırılıp, donatılıp, kuşatılırken ‘Aman ekonomik istikrar’ diyen sen. Hiç mi suçun yok?

*

Mesele adli tabipliğe soyunup, donarak nasıl öldüler diye sormakta değil. O iki askerin orada olmasını gerektirecek terörün neden hala bitirilemediğini sorgulamaktadır.

Suçu bedelli askerlik yapanlara atıp kendi vicdanınızı yatıştırmak ne size, ne o Mehmetçiklere , ne de bu millete bir şey kazandırmaz.

*

İki Mehmetçik donarak öldü diye şov yapmayın.

Aynaya bakın gerçek suçluyu göreceksiniz.

Sen, ben, başgan, hükümet,milletvekilleri, siyasetçiler, bürokratlar, iş adamları, bilim adamları, esnaf, memur……

Alayımız suçluyuz.

 
Etiketler: Donarak ölen iki asker
Yorumlar
Haber Yazılımı