Haber
02 Şubat 2019 - Cumartesi 20:03 Bu haber 685 kez okundu
 
Tesadüf mü? Yaratılış Mucizesi mi?
Uzmanlar birçok besinin, meyve sebzenin şeklen bezediği organlara faydalı olduğunu açıklıyor. Peki ama bu benzerlik ve fayda ilişkisi sadece bir tesadüf mü?
SAĞLIK Haberi
Tesadüf mü? Yaratılış Mucizesi mi?

Mutfağımızda ya da soframızda kullandığımız birçok besinin faydalı organlara şeklen de benzediğini biliyormuydunuz? Bu şaşırtıcı benzerlik ve fayda ilişkisi uzmanlarca da doğrulanıyor. İşte o besinler ve faydalı olduğu organlar.Mutfağımızda ya da soframızda kullandığımız birçok besinin faydalı organlara şeklen de benzediğini biliyormuydunuz? Bu şaşırtıcı benzerlik ve fayda ilişkisi uzmanlarca da doğrulanıyor. İşte o besinler ve faydalı olduğu organlar.

Avokado;  Avokado rahime benzer, rahim ağzı kanserine karşı koruma sağlar ve hormonların dengesini sağlar. Bir başka büyük benzerlik te ; Avokado nun yenilebilir hale gelmesi için yetiştiği ağaçta tam 9 ay olgunlaşması beklenir.

Zencefil ; Zencefilin mide hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Kusma, hazımsızlık, bulantı ve gaz problemlerine iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca gastrit tedavisi için de tavsiye edilmektedir.

Ceviz ; Ceviz beyin fonksiyonları için çok önemli bir yitecek. Hafizayı güçlendiren ceviz aynı zamanda klinik depresyona karşı çok etkili olan Omega^yağ asitlerini de içermektedir

Domates ; Bir başka ilginç besin de kalp dostu domates.. Domates içeriğindeki likopen isimli antioksidan , lif, potasyum ve C vitamini ile kalbin en iyi dostu yiyeceklerdendir.

Patlıcan ; Patlıcan da anne rahmine benzer. Patlıcan da yine hormonları dizenleyerek rahim ağzı kanserine karşı koruyucu bir besindir.

Nar ; Nar meyvesi de şeklen kan hücrelerine benzer. Bu bezerliğinin yanısıra güçlü bir antioksidan olması nedeni ile de kalbin en iyi dostlarından biridir.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı