Haber
26 Eylül 2018 - Çarşamba 01:24 Bu haber 1990 kez okundu
 
Sosyal Medyada Fenomenlerin Büyük Kapışması !
Takipçi sayıları 10 binleri bulan sosyal medya nın canlı yayın fenomenleri neredeyse televizyon yıldızları kadar popüler olmaya başladı. Tabi ki bu şöhret te fenomenlerin kapışmasını beraberinde getirdi. Canlı yayının iki fenomeni ‘Youtube Meyhanesi’ ve ‘Lylo’ nun kapışmasına hayranları da katılınca olay meydan savaşına döndü.
MAGAZİN Haberi
Sosyal Medyada Fenomenlerin Büyük Kapışması !

Sosyal medyanın iki fenomeni ‘Youtube Meyhanesi’ ve ‘Lylo’ birbirleri hakkında hazırladıkları videoları canlı yayında paylaşınca tartışma başladı. Youtube kanalı üzerinden geceleri yaptığı canlı yayınla geniş bir hayran kitlesine sahip olan ‘Youtube Meyhanesi’ isimli yayıncı Twich yayıncısı olan ‘Lylo’ isimli yayıncının bir videosunu canlı yayında paylaşıp eleştirilerde bulununca tartışma alevlendi.

Takipçilerinin de tartışmaya katılması ile belki de sosyal medyanın en sıkı kapışması başladı. Canlı yayınlarda karşılıklı eleştiriler zaman zaman yerini hakaret ve küfürleşmeye bırakıyor. Tarafların hayranları da karşı tarafın yayınını zaman zaman sabote ediyor.

‘Youtube Meyhanesi’ nin yayıncısı eğitimini yurtdışında sürdüren bir üniversite öğrencisi. Geceleri yaptığı canlı yayınlarda hemen her konuda konuşuyor. Özellikle annesi ve çocukluk anıları ile ilgili duygusal anılarını paylaşan ‘Youtube Meyhanecisi’ sıkı bir Atatürk hayranı ve sıklıkla takipçilerini kitap okuma konusunda teşvik ediyor.  Yayın sırasında zaman zaman alkol tüketen, lafı olduğu gibi konuşan, argo ve küfrü de kullanmaktan çekinmeyen ‘Youtube Meyhanecisi’ bu doğallığı sayesinde oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip.

‘Lylo’ ise son günlerin popüler yayın platformu Twich’in yayıncısı. Canlı yayında oyun oynayan ‘Lylo’ henüz 22 yaşında bir genç kız. Yayın sırasında izleyicileri ile etkileşim kuran zaman zaman izleyicilerini canlıyayınlarına dahil eden ‘Lylo’ bu yayınlar sırasında bağış alarak ciddi de bir gelir elde ediyor.  Bu gelirin bazı günler 1500 Tl nin üzerine çıkması da ‘Youtube Meyhanesi’ ile aralarında yaşanan tartışmanın ana konularından biri.

Yaşanan tartışma pek de tatlıya bağlanacak gibi görünmese de takipçileri tarafından biraz da körüklenerek ilgiyle izleniyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı