Haber
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 16:06
 
Korkutan Uyarı : Corona Virüsü Buz Dağının Sadece Görünen Yüzü
Virüsler ile yarasalar üzerinde yürüttüğü çalışmalar nedeniyle «yarasa kadın » olarak bilinen viroloji uzmanı Shi Zhengli, vahşi hayvanların taşıdığı bilinmeyen virüsler ile ilgili araştırmalara önem verilmesi gerektiğini ifade ederek, corona virüsü salgınının buz dağının görünen yüzü olduğunu söyledi.
SAĞLIK Haberi
Korkutan Uyarı : Corona Virüsü Buz Dağının Sadece Görünen Yüzü

Dünya, Covid-19 salgınının neden olduğu Küresel Sağlık Krizi ile uğraşırken, virüsün ilk olarak ortaya çıktığı Çin’in Wuhan kentinde bulunan Wuhan Viroloji Enstitüsünde çalışan Shi Zhengli’den önemli açıklamalar geldi. 

« Corona virüsü salgının buz dağının yalnızca görünün yüzünü teşkil ediyor» şeklinde konuşan ve yaptığı çalışmalar nedeniyle « yarasa kadın » olarak adlandırılan Zhengli, « Eğer insanlığı sıradaki bulaşıcı hastalık salgınlarından korumak istiyorsak, doğada vahşi hayvanların taşıdığı bilinmeyen virüsleri tanımalı ve erken uyarı vermeliyiz » dedi. 

CGTN kanalına röportaj veren Zengli, gerekli araştırmalar yapılmadığı taktirde, bilinmeyen virüsler yüzünden yeni muhtemel salgınların yaşanacağını öne sürdü. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı