İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BAŞKANIN MAL VARLIĞI OLAY OLDU..
BAŞKANIN MAL VARLIĞI OLAY OLDU..
Haber
04 Ekim 2018 - Perşembe 18:38 Bu haber 1722 kez okundu
 
Kıbrıs Siyasetinde Sular Isınıyor !
KKTC ‘de fırsatçılara karşı önlem alınmadığını ve hükümetin fahiş fiyat artışları konusunda gerekli önlemleri almadığını açıklayan MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ile KKTC eski İç İşleri Bakanı Asım Akansoy arasında tartışma sosyal medya paylaşımları ile alevlendi. Akansoy, ‘Hükümet halkı korumalıdır ‘ diyen Büsküvütçü’ye ‘Hükümet halkı senin gibilerden korumalı’ diye yanıt verdi. MDP Genel Başkanı Büsküvütçü’de sosyal medya dan verdiği cevapta Akansoy’u PKK yandaşları ve sanal kumar çeteleri ile birlikte olmakla suçladı.
DÜNYA Haberi
Kıbrıs Siyasetinde Sular Isınıyor !

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, yaptığı basın açıklamasında fahiş fiyat artışlarına karşı Hükümeti göreve davet ederek halkı korumasını istedi. Büsküvütçü’nün açıklaması şöyle ;

Türk Lirası’nın değer kaybı ile ülkemizde htiğimiz kriz sürecini  fırsata çeviren bazı kesimlere karşı hükümetimiz maalesef gerekli etkin denetim ve yaptırımları gerçekleştirememiştir.

 

Özellikle gıda ve temizlik gibi temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız marketler sıkı bir denetim altına alınmalıdır. Dövizin yükselişini bahane eden işletmeler döviz yükselişinin çok üzerinde zamlı fiyatları ürünlere yansıtmış fakat düşen döviz karşısında fiyatları geri çekmemiştir.

 

Büyük market zincirlerinin bir kısmı kamuoyuna yaptığı açıklamada kar marjı ile çalıştıklarını söylemiştir. MDP olarak yaptığımız araştırmada durumun böyle olmadığını, yüzde yirmi denilen kar oranının yüzde elli ve üzeri olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız.

 

Hükümetimiz, ilgili bakanlıklar aracılıyla hızlı bir şekilde denetimleri artırmalı, faturalar üzerinden alış ve satış fiyatlarını kontrol ederek bu kriz ortamında halkın kanını emen fırsatçılara göz açtırmamalıdır.

 

Hükümetin öncelikli görevi sermaye sahiplerini değil halkı korumaktır. Meclis dışında bir siyasi parti olarak biz bile bu fırsatçıları tespit edebiliyorsak, hükümetimiz elindeki imkanlar ile daha fazlasını yapmalı, halk düşmanlarına karşı gerekli yaptırımları uygulamalıdır.

 

Büsküvütçü’nün bu açıklaması üzerine Eski iç işleri Bakanı Asım Akansoy twitter hesabından bir paylaşım yaptı. ‘Hükümet halkı senin gibilerden korumalıdır’ diyen Akarsoy Büsküvütçü yü eleştirdi.

 

 

Bu açıklama üzerine Büsküvütçü’de kendi sosyal medya hesbından yaptığı açıklama ile Akarsoy’a yüklendi. Büsküvütçü açık bir şekilde Akarsoy’u PKK ve sanal kumar çeteleri ile birlikte olmakla itham etti.

 

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, geçtiğimiz günlerde Kıbrıs’ta bir kafe de rastladığı Barbaros Şansal’a yönelik sözlerinin yer aldığı video görüntüleri ile gündeme gelmişti. Kıbrıs Türklerini aşağıladığı gerekçesi ile Şansal’a hesap soran Büsküvütçü , Akarsoy’un da şikayetçi olması ile bu olaydan dolayı da 3 ayrı dava ile yargılanıyor. Akarsoy, Barbaros Şansal videosunun yayınlanmasının ardından basında yaptığı açıklamalarda Büsküvütçünün tutuklanmasını istemişti.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı