İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BAŞKANIN MAL VARLIĞI OLAY OLDU..
BAŞKANIN MAL VARLIĞI OLAY OLDU..
Haber
26 Eylül 2018 - Çarşamba 22:25 Bu haber 1144 kez okundu
 
İş İlanı ; Türkçe Bilen Ajan Aranıyor !
ABD'ye rakip ulus devletlere karşı casusluk faaliyetlerine odaklanacaklarını açıklayan CIA Direktörü Gina Haspel, özellikle Arapça, Çince, Farsça ve Türkçe konuşan ajanlar çalıştıracaklarını belirtti.
DÜNYA Haberi
İş İlanı ; Türkçe Bilen Ajan Aranıyor !

ABD Başkanı Donald Trump tarafından CIA Başkanlığına terfi ettirilen  Gina Haspel, 11 Eylül 2001 saldırılarının ardından başlatılan terör zanlılarını kaçırıp esir alma ve işkenceden geçirme programının yöneticilerinden biri.

*

Gina Haspel, teşkilatın yeni stratejisini açıkladı. Mezunu olduğu Louisville Üniversitesi'nde konuşan CIA Direktörü, 11 Eylül sonrasının denizaşırı terörle mücadele operasyonları sarmalından çıkacaklarını, 11 Eylül öncesine geri dönüş yapacaklarını ve yeniden ABD'ye rakip ulus devletlere karşı casusluk faaliyetlerine odaklanacaklarını, casuslarla analistlerin en ağır, en zorlu meselelerle ilgili istihbarat toplamaya daha fazla odaklanacağını dile getirdi. ''Rakip ulus devletlere odaklanmamızı keskinleştiriyoruz'' ifadesini kullandı.Bu bağlamda özel olarak ülke adı anmayan Haspel, diğer yandan yabancı dil uzmanlığı olan ajanları ellerinde tutmak, yenilerini yetiştirmek ve saflarına katmanın öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

*

CIA Direktörü, özellikle Arapça, Çince, Farsça ve Türkçe konuşan ajan istihdam ettiklerini vurguladı. Haspel'in konuşmasını aktaran Washington Post gazetesi, istihbarat yetkililerinden edindiği bilgilere göre, CIA'in İran ve Kuzey Kore hakkında istihbarat toplamak için yeni merkezler kurduğunu ve en önemli varlıklarını Rusya ve Çin gibi büyük güçlere karşı seferber ettiğini kaydetti. Haspel, CIA Direktörlüğünden Dışişleri Bakanlığına geçen Mike Pompeo ile birlikte önemli rol oynadığı ABD-Kuzey Kore müzakereleriyle ilgili Pyonyang'ın pazarlık kozu olarak gördüğü için nükleer silahlardan kolay kolay vazgeçmeyeceği tahmininde bulundu. 'Çin'in Latin Amerika, Afrika ve Güney Afrika'daki gelişmekte olan ülkeler üzerinde geriye ödeyemecekleri krediler açrak nüfuzunu yayma çabalarını' yakından takip ettiklerini belirten CIA Direktörü, ''Çin Asya Pasifik bölgesind ehakim güç olmak istiyor, ABD'nin nüfuzunu azaltmak için çalışıyor'' dedi.

*

CIA personelinin daha çeşitlilik kazaması çabalarının altını çizen teşkilatın ilk kadın başkanı, ''Küresel misyonumuz cinsiyeti, ırkı, kültürel arka planı ne olursa olsun en iyi ve en parlaklarla çalışmamazı gerektiriyor'' dedi. 35 yıl önce girdiğinde teşkilatta erkek hakimieyi olduğunu aktaran Haspel, şöyle konuştu:''Bana bir şans vermek isteyen üstlerim sayesinde yükseldim. Operasyon subayı olarak iyi işler çıkarmayı başardım ve karşı karşıya geldiğim engellerin yıkılmasına yardımcı olmak için elimden geleni yaptım. Özellikle 11 saldırıları sonrası çok sayıda kadının teşkilatta yükselmesinden gurur duyuyorum.'' dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı