Haber
15 Mart 2020 - Pazar 15:22 Bu haber 392 kez okundu
 
Hırsızların Yeni Yöntemi Corona !
Türkiyeʹde yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını karşısında bir dizi önlem alınırken, durumu fırsat bilip vatandaşları dolandırmak isteyen kötü niyetli kişiler devreye girmekte gecikmedi. Vatandaşların evlerine giderek ʹSağlık Bakanlığıʹndan geliyoruz Coronavirüs taraması yapacağızʹ diyen kişiler kapının açılmasını isteyerek evlere girme girişiminde bulundu.
- Haberi
Hırsızların Yeni Yöntemi Corona !

Sağlık Bakanlığı yetkilileri benzer 100 ihbar aldıklarını ve eve girdikten sonra ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını belirtti. 

EV SAHİPLERİNİ SPREYLE BAYILTARAK SOYGUN

Benzer bir olayla karşılaşan vatandaş yaşadıklarını şöyle anlattı: 10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığıʹndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Ben de istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığıʹnı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100ʹün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim lütfenˮ— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) March 14, 2020ˮ

KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERE TEDBİRLİ OLALIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından benzer bir uyarıda bulunarak, ˮKötü niyetli kişilere karşı tedbirli olalımˮ dedi. Bakan Koca şu ifadeleri kullandı: Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size TELEFON GELMEMİŞSE, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı