Haber
03 Ocak 2020 - Cuma 17:00
 
Gençlik İçin Köğekbalığı Karaciğeri
Genç girişimci çift Isparta’da kurdukları tesislerinde köpek balığı DNA’sı kullanarak yaşlanma karşıtı serum ve krem üretti. Hiçbir zaman hastalanmadığı ve asla kanser olmadığı bilinen köpekbalığının karaciğer zarından DNA elde ederek geliştirdikleri serum ve krem cilt dokusunu hızla yenileyerek sarkmaları engelliyor ve yaşlanma etkilerini geciktiriyor.
SAĞLIK Haberi
Gençlik İçin Köğekbalığı Karaciğeri

Isparta’da faaliyet gösteren Feris Beauty firmasının sahibi Burcu-Cihan Çankaya çifti, ülkemizde ilk defa üretilen yeni bir ürüne imza attı. Yaşlanma karşıtı ve gençleştirici yeni buluşları ile kozmetik pazarına hızlı bir giriş yaptılar.

Feris Beauty başkanı Cihan Çankaya, kozmetik sektöründe ülkemizin fason imalatın ötesine geçerek arge çalışmaları ile de adını duyurmaya başladığını belirtti. Köpek balıkları ile ilgili okuduğu bir makaleden etkilendiğini belirten Çankaya, Bu canlıların hiç hasta olmayışı ya da hiç kanser olmayışının dikkatini çektiğini belirtti.Yurtdışından getirttiği köpek balığı karaciğeri DNA’sı üzerinde araştırma yapmaya başlayan Çankaya, tamamının Skualaminden olduğunu  tespit etmiş.  Bu maddeden bir serum ve devamı kullanım için krem üreten Çankaya, ürün içeriğini şöyle anlatıyor ;

Skualamin anti-oksidan olup omega 3 grubu serbest yağ asitleri (EPA) (DHA) A_D_E  Vitaminleri ve demir, çinko ve bakır minarelleri içerir. Bu bileşikler insan vücudunda kemik iliği, karaciğer, dalak ve anne sütünde bulunup, az miktarda üretildiği için köpekbalığı karaciğer DNA, bunların eksikliğinde oluşan sorunların giderilmesine yardımcı olur. Cilde yeterli gelmeyen oksijeni sağlar. Sedef, egzama, yanık, yara ve cilt tahrişlerinden oluşan hasarları onarır.

Bilinçli yaralandırma sistemi ile yapılan (Dermapen, Dermaroller, v.b.) Köpekbalığı karaciğer DNA ampulü cilt bakımı sonrasında kalıcılığın ve yapılanmanın devamını sağlayarak hızlanmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan squalene maddesi vücuttaki oksijeni çıkarmaya yardımcı olarak hücre yenilenmesini artırır. Böylece yaşlılık belirtilerini gittikçe azaltır. Elastikiyeti artan cilt pürüzsüzleşerek canlanır. Doğal nem dengesi yerine gelerek cilt çatlaklarını onarıp, selülitli görünümü ortadan kaldırır. Sıkılaştırma ve toparlama etkisi ile sarkan bütün bölgelerde kullanılabilir. Sivilce ve akne oluşumunu engelleyip bunlardan dolayı kalan izleri giderir. Sedef, egzama gibi hastalıklardan hasarları ve kaşıntıları alır.

KÖPEK BALIĞI KARACİĞER DNA KREM SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı