Haber
26 Mayıs 2020 - Salı 18:24
 
Futbol karşılaşmalarında bir ilk!
Almanya Bundesliga'da oynanan Mönchengladbach-Bayer Leverkusen maçında koronavirüs tedbirleri nedeniyle tribünlerde maket taraftarlar yerlerini aldı
SPOR Haberi
Futbol karşılaşmalarında bir ilk!

Stadyuma gelemeyen taraftarlarına, resimleriyle maçta bulunma şansı veren Mönchengladbach'ın projesi, sahadaki oyuncuları boş tribünler önünde oynuyor duygusundan kurtararak motive etmeyi amaçladı. Maç biletleri ise 19 Euro’dan satışa çıkarıldı.

Bu proje aynı zamanda kulüp için bir gelir kapısı oldu. Taraftarlar 19 Euro vererek kendi resmini tribüne yerleştirdi. Bu sayede sezonun geri kalanında maçları tribünden izleyemeyecek olması nedeniyle, sezonluk kombinesine para iadesi isteyecek bir çok taraftarın parasının, kulüpte kalması sağlandı.

Beşiktaş ve Galatasaray takımları da bu projenin yürürlüğe geçmesi için çalışmalara başladı Sarı-kırmızı yönetim tribünlerde resimlerinin yer almasını isteyen taraftarlar için fiyatı 149 lira olarak belirledi. Aynı zamanda taraftarların resminin, hangi tribünün hangi bölümüne konulabileceğine yönelik de tercihte bulunabileceği söylendi.

Kaynak: Editör: Ceren Bilge Oyar
Yorumlar
Haber Yazılımı