HayCan Mobil Uygulamamaız Yayında !
Haber
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:24 Bu haber 261 kez okundu
 
Edremit liler Sokak Hayvanları İçin Direndi !
Önceki gece yarısı, bir vatandaşın şikayeti olduğu iddiası üzerine sokak hayvanlarını toplamak amacı ile mahalleye gelen belediye görevlileri mahallelinin direnişi ile karşılaştı.
HAYCAN Haberi
Edremit liler  Sokak Hayvanları İçin Direndi !

Balıkesir’in Edremit ilçesinde önceki gece yarısı sokak hayvanları için mahallelinin direnişi vardı. Mahalleye gelen Edremit Belediyesi köpek toplayıcısı Korkmaz Küfrevi yanında veteriner ve yerel hayvan koruma görevlisi olmadığı halde sokak köpeklerini toplamak istedi. Olayın farkına varan mahalle sakini ve Kent konseyi üyesi Tarkan Kaynar, belediye görevlisini uyararak yaşananları cep telefonu ile kayıt altına almaya başladı.

Olayı fark eden diğer mahallelilerin katılımı ile kalabalıklaşan hayvan sever Edremit liler, besleyip bakımını yaptıkları köpeklerin toplanılmasına direnç gösterdiler.

Belediye görevlisi Korkmaz Küfrevi, mahallelinin gece sokağa inip tepki vermesi üzerine köpekleri bağlamayı teklif etti. Küfrevi toplama talebinin bizzat Edremit Belediye başkanı Hasan Arslan'dan geldiğini söyledi. Belediye sağlık işleri müdürü Berna Arıkan da bunu doğruladı. Arıkan köpek toplama işlemi sırasında veteriner olmasının gerekmediğini söyledi.

 

*

Bu haber, haber merkezimize ''HayCan'' uygulaması ile ulaştırılmıştır. Uygulamayı indirmek ve haberlerinizi bize ulaştırmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiluygulamamerkezi.haycan

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı