Haber
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 00:02
 
E. TBMM Başkanına Ağır Hakaret Etti…!
Ülke Tv kanalında ‘Arafta Sorular’ Programının sunucusu Esra Elönü, Knedisini bir yayında eleştiren Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a ağır hakaretlerde bulundu. Elönü Arınç için ‘’Yürüyen Maklube Tepsisi’’ ifadesini kullandı.
GÜNDEM Haberi
E. TBMM Başkanına Ağır Hakaret Etti…!

TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın, Sevda Noyan hakkındaki "Bunlar yüzünden millet başörtüsünden nefret edecek" sözlerine Esra Elönü'den tepki geldi.

Elönü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendisi için de "Zaman zaman beni korkutur" diyen Arınç'a yönelik, "Konuşan maklube tepsisi Arınç’ın canlı istifrasını gördüm. Pensilvanya ceketiyle yamadığı avukatlık cübbesini giysin kendi adamlığını yargılasın. Ben kendisini korkutuyorsam ne büyük şeref, söylemindeki ucuzluk da şimdiye kadar gösterdiği tırsmışlığın siyasi Cv‘sidir" ifadelerini kullandı.

Geçen hafta Esra Elönü’nün Ülke TV’de sunduğu “Arafta Sorular” programına katılan Sevda Noyan, canlı yayında “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Biz çok donanımlıyız maddi manevi olarak. Bizim sitede halen 3-5 kişi var, benim listem hazır” ifadelerini kullanmış, büyük tepki çekmişti.

 

Bu tartışmalara TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç da dahil oldu. Gazeteci Kemal Öztürk’ün Youtube programına katılan Arınç, Sevda Noyan hakkında, “Bunlar yüzünden millet başörtüsünden nefret edecek” ifadelerini kullanmıştı. Arınç, Esra Elönü’den de “Zaman zaman beni korkutur” diye bahsetmişti.

 

‘KONUŞAN MAKLUBE TEPSİSİ KENDİ ADAMLIĞINI YARGILASIN’

 

Programın sunucusu Esra Elönü’nün Arınç’a cevabı çok sert oldu. Elönü, sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

 

Elönü ilk paylaşımında Arınç’a yönelik, “Konuşan maklube tepsisi Arınç’ın canlı istifrasını gördüm. Pensilvanya ceketiyle yamadığı avukatlık cübbesini giysin kendi adamlığını yargılasın. Ben kendisini korkutuyorsam ne büyük şeref, söylemindeki ucuzluk da şimdiye kadar gösterdiği tırsmışlığın siyasi Cv ‘sidir” ifadelerini kullandı.

Elönü daha sonra şunları yazdı:

 

“Erdem ve izan çölü ruhunuzun hastalığı kibrinizin vesikalığıdır. Bakalım ilahi mahkemede kimin cübbesini giyeceksiniz. Zavallıca gündeme tutunma çabalarınızla eğlenmeye devam edin. Daha yazacak çok şey var lakin sizin seviyenizin olduğu yerlerde tel çekmiyor mazur görünüz.”

 

“Ne demiştim seçim sonrasında, oy sandıklarını değil adam sandıklarımızı konuşalım . Konuşuyoruz işte.”

 

“Siz aslında her şeyi çok iyi biliyorsunuz. Sizi eleştirenlere karşı o tevazu görünümlü taramalı dilinizi kullanıyorsunuz lakin şerefli milleti tarayan şerefsizleri aynı hiddet ve öfkeyle kınadığınıza şahit olmadım. Neden ??”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı