Haber
20 Şubat 2020 - Perşembe 13:47
 
Corona Virüsüne Çare Olabilir Mi?
Çin’de başlayarak binlerce insanın ölümüne neden olan Corona virüsü yayılmaya devam ediyor. Son olarak farklı ülkelerden ölüm haberlerinin gelmesi ile salgın dünyayı tehdit etmeye başladı. Virüs bilinen antibiyotiklere karşı direnç gösteriyor ve henüz kesin bir tedavi şekli bulunamadı. Bu tehdit güçlü bir antibiyotik olan Kollodial Gümüş Suyu nu akıllara getirdi. Acaba korunmak için çare olabilirmi?
SAĞLIK Haberi
Corona Virüsüne Çare Olabilir Mi?

Kollodial Gümüş Suyu Nedir ?

Gümüş, bakteri ve virüsleri çevreleyen sülfhidral (H) gruplarıyla kolayca reaksiyona giren oksijen moleküllerine doğal olarak tutunur. Buna karşılık, bu biyokimyasal enerjiyi besinlerden adenosin trifosfata (ATP) dönüştürmek için organizmaların hücrelerinde yer alan metabolik reaksiyonlar ve süreçler dizisi olarak tanımlanan hücresel solunum olarak bilinen yaşamı koruyucu hücresel süreci bloke etmeye yardımcı olur ve daha sonra toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Kollodial Gümüş Suyu ise gümüşün iyonize edilerek sıvı içinde atomları ile bulunması haline deniliyor.

 

KOLLODİAL GÜMÜŞ SUYU SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Tarihte Gümüş

14. yüzyılda Kara Veba salgını Avrupa’da yaşayanların 25’ini katlederken, tek etkilenmeyenler çingenelerdi.Sebebi ise çingenelerin gümüşü enjekte edilebilir hale dönüştürüp, damar yolu ile vücuda vermeleriydi.

Peki, gümüş hangi özelliğinden ötürü insanlar katledilirken, çingeneleri vebadan dahi koruyabildi?

Doktorlar gümüşün faydalarını biliyorlar ve hastalarına eğer sağlıklı olmak istiyorlarsa gümüş tabaklarda ve gümüş çatal bıçak kaşık kullanarak yemek yemelerini tavsiye ediyorlardı.Zehirlenmek istemeyen devlet adamları da genellikle gümüşten imal edilmiş bardak, tabak, çatal vb. eşyaları kullanmaktaydılar.

“Ağzında gümüş kaşıkla doğmak” deyimini ve varlıklı insanlar için kullanıldığını muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu deyimin kökeni, insanların gümüşün iyileştirici etkisini bildiklerinden yeni doğan çocukları koruması için ağzına kaşık koymalarından gelir.

Gümüş Suyunun Faydaları

 

Gümüş 450 tür bakterinin DNA’sını bozarak yok edebilen tek elementtir. Vücutta bulunan sağlıklı hücrelerin hızlıca bölünerek çoğalmasını sağlayarak, günümüzde de halen görülen pek çok hastalığın yayılmasını engelleyebilen bir elementten bahsediyoruz.

1996’da The Silver Institute’dan Richard Davies ve Samuel Etris tarafından yazılan bir rapora göre, kolloidal gümüşün vücudun iyileşmesine yardımcı olabileceği üç temel yol vardır:

 

1 Katalitik Oksidasyon: Gümüş doğal olarak bakteri ve virüsleri çevreleyen sülfhidral (H) gruplarıyla kolayca reaksiyona giren oksijen moleküllerini tutar. Buna göre, hücresel solunum olarak bilinen, hayat kurtaran hücresel süreci bloke etmeye yardımcı oluyor.

 

2 Bakteriyel Hücre Membranları İle Reaksiyon: Gümüş iyonları bakteri hücre zarlarına direkt olarak bağlanabilir ve aynı solunum engelleyici etkiyi üretebilir.

 

3 DNA ile bağlanma: Gümüşün, bir arada tutulan hidrojen bağlarını yok etmeden DNA’ya nasıl bağlandığı tam olarak belli olmamasına rağmen yine de DNA’nın gevşemesini engelliyor ve hücresel kopyalamanın gerçekleşmesi için önemli bir adım sağlıyor.

 

Kolloidal Gümüş Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

 

Koloidal gümüş hücresel solunum üzerinde direkt bir etkiye sahip olmak suretiyle, vücuda farklı şekillerde fayda sağlar. Bununla birlikte, tıbbi literatür tarafından özellikle desteklendiğini düşündüğümüz sekiz kanıtlanmış iyileştirici özelliği bulunuyor.

 

1. Antibakteriyel

 

Kolloidal gümüş suyunun antibiyotiklere dirençli durumları kontrol etme becerisi şaşırtıcıdır. 1980’lerde UCLA Tıp Fakültesi’nde çalışan Larry C. Ford, MD, az miktarda gümüşe maruz kaldığında birkaç dakika içinde tahrip olan 650’den fazla farklı hastalık yaratan patojeni belgeledi.

 

Kolloidal gümüş suyu, reçeteli antibiyotiklerin tersine, kendisi tarafından yok edilen organizmalarda direnç veya bağışıklık yaratmaz.

 

2. Yara Bakımı / Cilt Sağlığı

Doktor Robert O. Becker, kolloidal gümüşün cildi ve diğer yumuşak dokuların iyileşmesini hızlandırdığını açıklamış. 2012 yılında Pharmacognosy Communications tarafından yapılan bir araştırma makalesinde, bazı kolloidal gümüş preparatlarının, yanık, periodontit ve diğer koşulları tedavi etmek için topikal kullanım açısından düşünülmesi önerildi.

 

Örneğin, güçlü bir anti-fungal olduğu için saçkıranı kolloidal gümüşle tedavi edebilirsiniz. Cildin en üst katmanında yaşayan bir mantarın sebep olduğu rahatsızlıkta ciltte yuvarlak, pul pul katmanlar görünür. Bulaşıcıdır ve cilt temasıyla, giysiler ile bulaşması muhtemeldir.

 

Kolloidal gümüş suyu, sedef hastalığı ve egzama gibi birçok deri rahatsızlıklarına da fayda sağlar. Yıpranmalarda yatıştırıcıdır ve hatta yanıklarda doku hasarını onarır.

 

3. Antiviral

 

Kolloidal gümüş faydaları HIV / AIDS, pnömoni, herpes, zona ve siğiller için bir anti-viral olarak deneyimlenebilir. Optimum Beslenme Enstitüsü’nden Dr. Martin Hum, virüsleri hızlı bir şekilde durdurmanın doğal yollarından biri olarak kolloidal gümüşü önermektedir.

 

Kolloidal gümüş suyu virüsü bozar ve AIDS hastalarında HIV virüsünün aktivitesini bile azaltabilir. Kolloidal gümüşün hepatit C virüsüne karşı etkinliği hakkında çok sayıda açıklama da vardır.

 

4. Konjunktivit / Kulak Enfeksiyonları

Konjunktivit göz bezi ve göz kapağı astarını kaplayan iltihaplı bir mukoza hastalığıdır ve buna da bir bakteriyel veya viral enfeksiyon neden olur. Kolloidal gümüş suyu bu tahriş edici ve aşırı bulaşıcı virüs ve bakterilere karşı hızlı önlem almak için kullanılabilir.

 

Enfekte olmuş göze uygulandığında, enfekte olmuş hücreleri elektromanyetik olarak çekerek ve elimine edilmesi için onları kan dolaşımına göndererek durumu toplarlar.

 

Modern reçeteli antibiyotik ilaçlarımız belirli bakteri sınıflarına karşı tasarlanmıştır. Ancak kulak enfeksiyonlarına birden çok bakteri sınıfı neden olabilir veya hatta mantar da olmuş olabilir. Bu durumda, reçeteli antibiyotik kullanışsız kalırken kolloidal gümüş, enfeksiyonunuza neden olabilecek ne olursa olsun etkili olur.

 

5. Anti-inflamatuar

 

Kolloidal gümüş aynı zamanda harika bir anti-inflamatuar ilaçtır. Ulusal Sağlık Enstitüsünde (NIH) araştırmacılar kolloidal gümüş ile tedavi edildikten sonra iltihaplanmanın etkilerini incelemiş. Gümüş ile tedavi edilen domuzların iltihaplı cildinin 72 saate yakın zamada normal deriye dönmeye başladığını, gümüş ile tedavi edilmemiş diğer grupların ise iltihaplı kaldığını tespit ettiler.

 

6. Sinüzit

Geçen yıl Uluslararası Allerji ve Rinoloji Forumu’nda yayınlanan bir araştırmaya göre, sinüs enfeksiyonlarını kontrol etmek için yaygın olarak kullanılan kolloidal gümüş, burun spreyi olarak da faydalı olabilir.

 

Ayrıca yapılan son araştırmalarda, patojenlerin oluşturduğu gizli enfeksiyonların, yaygın alerjiler ve astım ile ilişkili solunum yolu inflamasyonuna neden olabileceğini gösterdiğini belirtmek önemlidir. Kolloidal gümüş ‘’Pseudomonas aeruginosa’’ enfeksiyonlarını yok eder, bu da havadaki allerjilerin sıklıkla kolloidal gümüşden dramatik bir rahatlama sağladığı anlamına gelebilir.

 

7. Soğuk Algınlığı

 

Bazıları kolloidal gümüşün, domuz gribi gibi soğuk algınlığının yanı sıra her türlü gribi önlemesine yardımcı olduğunu iddia ediyor.

 

Bunu klinik olarak test etmek için çok az çalışma yapılmış ancak 2011’de NIH, 12 yaşın altındaki soğuk ve burun tıkanıklığı yaşayan 100 çocuğu iki gruba ayırdı. Birinci gruba kolloidal gümüş ve beta glukan çözeltisi, ikinci gruba tuz çözeltisi tedavisi uygulandı. İki grup da tedaviden faydalanmasına rağmen, kolloidal gümüş grubundaki insanların 90’ı tamamen iyileşmiş!

 

8. Zatürre

Bronşit veya zatürre ile mücadelede modern ilaçlarımızın etkileri maalesef sınırlı kalıyor. Tipik olarak antibiyotikler ilk savunma hattı olarak uygulanır ancak pnömoni viral olduğunda, antibiyotikler en azından yardımcı olmaz. Kolloidal gümüşün güzel yanı, patojen de olursa olsun bu duruma yardımcı olabileceğidir.

 

Dahili olarak alındığında, gümüş suyu doğrudan bronşit veya pnömoniye neden olan akciğerlerde bulunan mikroplarla temas eder. Temelde solunum desteğini kullandıkça da aynı şey olur ve birkaç gün içinde hastalıklı alan temizlenir.

 

Kolloidal Gümüş Suyu Kullanımı

 

Koloidal gümüş suyu her koşul için farklı uygulanmalıdır. Kolloidal gümüş suyu aşağıdaki şekillerde alınabilir, üst üste 14 günden fazla kullanılmamasının her zaman akılda tutulması gerekir. Yine de kullanmadan önce bir uzmana danışılmalıdır.

 

• Doğrudan cilde uygulanan 2-5 damla

 

• Bağışıklık desteği için ağızdan alınan 1 damla

 

• Konjunktivit için 1-2 damla

 

• Bant ile üzerine uygulayarak herhangi bir yara veya ağrıyı dezenfekte etmeye 1 damla

 

• Spreye 5 damla eklenir burna doğrudan püskürtülür

Kollodial Gümüş Suyu’nu kolayca temin etmek için bağlantıya tıklayınız…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı