Haber
30 Ekim 2018 - Salı 16:24 Bu haber 678 kez okundu
 
ATATÜRK'E HAKARETE SUÇ DUYURUSU...
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Fatih Tezcan hakkında Twitter hesabından paylaştığı, "29Ekim1923, 15 Temmuz’un başarılı olmuş halinden başka birşey değildir" sözleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
ASAYİŞ Haberi
ATATÜRK'E HAKARETE SUÇ DUYURUSU...

 

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre Tezcan'ın, Twitter hesabından yaptığı, "29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka birşey değildir" paylaşımı yaptı. Bu ve benzeri paylaşımlarına gün boyu devam eden Tezcan hakkında Özdağ, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin alenen aşağılamak, Atatürk'ün hatırasına umuma açık bir şekilde alenen hakaret etmek ve Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik veya aşağılaması" gerekçesiyle Fatih Tezcan hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Tezcan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Bir ülkede devletin yıkılması devlet törenleriyle kutlanıyorsa, bir ‘Paralel Devlet’ kurulmuş demektir. Bu Paralel Devlet kurulduktan sonraki 27 senede 1 seçim yapamadıysa, Millet’i esir almış demektir. #29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir" ifadelerini kullanmış, daha sonra gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırmıştı.


Paylaşımlarında Mustafa Kemal Atatürk'ü de hedef alan Tezcan, bir diğer paylaşımında da "Adı Mustafa'ydı. 'Mustafa'yı sevmezdi! Hocası Kemal dedi. M.Kemal diye imza attı. Soyadı kanununda Mustafa'yı tamamen sildi. Kemal Atatürk oldu. 1 sene sonra Kemal Arapça diye onu da attı. Kâmal oldu ve Kâmal Atatürk adıyla öldü. Yani? #MustafaKemalAtatürk diye biri hiç olmadı" ifadelerini kullanmıştı.

 

[Haber görseli][Haber görseli][Haber görseli]

 
 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı