Haber
12 Mayıs 2020 - Salı 16:21
 
Aracınız Ne Kadar Değer Kaybediyor?
Araç alırken zarar etmek istemeyen kullanıcılar, aracını satarken de değerini korumak istiyor. Ancak basit bir çizik, ya da boyanın güneş ya da diğer hava koşullarından zarar görmesi aracınızda on binlerce liraya varan değer kaybına neden olabiliyor.
EKONOMİ Haberi
Aracınız Ne Kadar Değer Kaybediyor?

Birçok sürücü, araç alırken ileride satış yaparken kar etmeyi bile düşünüyor.  Ancak durum pekte öyle değil. Sürücüler araçlarını kullanırken, yada muhafaza ederken oluşan küçük hasarlar aracın değerinden on binlerce lira değer kaybettirebiliyor.

İkinci el otomobil piyasasında aracın değerini belirleyen en önemli faktörlerin başında kaporta ve boyada meydana gelen hasar ve çizikler belirleyici oluyor. Zaman içerisinde özellikle hava koşullarından meydana gelen hasarlar tamir edilse bile aracın değerini oldukça düşürüyor. Boyada meydana gelen güneş yanıkları, ülkemizde aniden yaşanan dolu, kar gibi hava koşullarının etkisi ya da çizik ve kuş pisliklerinin yol açtığı hasarlar, araçlarda önemli hasar olarak görülüyor.

Bu tip hasarlar tamir edilse, boya ile kapatılsa dahi, exper incelemelerinde kolayca ortaya çıkabiliyor ve ikinci el satışta fiyatta önemli bir düşüş sağlıyor. Özellikle yüzbinlerce liraya alına  lüx araçlarda oluşan hasarlar kimi zaman küçük bir otomobil parasına mal olabiliyor.

Uzmanlar, kaza gibi durumlar dışında yaşanan bu olumsuzlukların basit tedbirlerle önlenebileceğini belirtiyor.

Genç girişimci Mehmet Taşkale, yeni geliştirdiği inovatif araç koruyucu ürünü ile bu sorunlara kalıcı bir çözüm üretmiş durumda. Yerli olarak imalatını yaptıkları araç koruyucu kılıf ile en ağır hava koşullarında bile araca tam koruma sağladıklarını belirten Taşkale, 2018 ve 2019 yıllarında en ağır dolu yağışlarında dahi test ettikleri ürünlerinin aracı 98 oranında koruduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Taşkale, ülkemizde hemen her mevsim dolu yağışının gerçekleşebileceğini belirtirken, ürünün uv koruyucu etkisi ile güneşten, kardan ve her türlü hava ve dış koşuldan koruma sağladığını belirtti.

Araç koruyucu kılıfı incelemek için tıklayın …

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı