Haber
25 Eylül 2018 - Salı 22:51 Bu haber 2299 kez okundu
 
Ankara’lı lar Sujok Terapi İle Şifa Buluyor !
Son günlerin gözde alternatif tıp yöntemlerinden olan Sujok Terapi hızla yayılıyor. Kore akapunkturu olarak ta bilinen yöntemin ustaları, Başkent Ankara’da ücretsiz seminer vererek sağlıklı ve doğal yaşamla ilgilenenleri bilgilendirecek.
SAĞLIK Haberi
Ankara’lı lar Sujok Terapi İle Şifa Buluyor !

Kore Akapunkturu olarak ta bilinen Sujok Terapi, tüm uzuv ve organların ellerde olan sinirlerle bağlantılı olduğunu iddia ediyor. İnsanların ellerinde bulunan basınç noktalarına belli teknikler uygulayarak yapılan masaj ve uyarılar birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Binlerce yıllık geçmişi olan bu alternatif tıp yönteminin en önemli özelliği de enerjisini doğadaki tohumlardan alması. Sujok Terapi yi Çin akapunkturundan ayıran en önemli özelliği de bu.

 

*

 

Kişisel hedefi daha az ilaç kullanıp, daha çok doğal yollardan şifalanmak olanlar zaten şifalı bitkileri de bilirler. Ampirik tedavilerin hemen tümünde bitkilerin dal, kök, yaprak, çiçek ve tohum kısımları kullanılır. Sujok Terapi ise Akapunktur noktalarının uyarılmasında bu tohumların enerjisini kullanıyor. Tohumlar birer küçük masaj aleti gibi de çalışıyor. Ağrılı noktaya uygulandıklarında o noktaya masaj yaparak ağrı bilyesinin yok olmasını sağlarlar. Tohumun altındaki noktada ağrı azaldıkça bedendeki sıkıntı da iyileşir. Ayrıca tohumun içerisindeki yaşam enerjisi bedenle alışverişe girer ve hızlı bir iyileşme sağlar.

 

*

 

Sujok Terapi Uzmanı Dr. Rıdvan Şirin 6 Ekim günü saat 12.00 ile 14.00 arasında Sağlıklı yaşam ve doğal tedavi ye meraklı Ankara’lı lar ile buluşuyor. Ücretsiz olarak gerçekleşecek seminerde Sujok Terapi yöntemleri anlatılacak. Seminere katılmak isteyen katılımcıların 0 539 971 3802  telefondan irtibat kurmaları yeterli olacak.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı