Haber
04 Şubat 2019 - Pazartesi 18:18 Bu haber 668 kez okundu
 
Akşener'in Bahsettiği Mübariz Kimdir?
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada bahsettiği Mübariz İbrahimov, Azerbaycan'ın ve Türklerin Milli kahramanı bir şehittir. Peki Kimdir Mübariz?
GÜNDEM Haberi
Akşener'in Bahsettiği Mübariz Kimdir?

Mübariz İbrahimov , 7 Şubat 1988 doğumludur. 2005 yılında Azerbaycan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Bölüğünde, askerlik hizmetini yaparak 2007 yılında terhis olmuştur. 2 yıl sivil hayatında çalıştıktan sonra, 2009 yılı Ağustos ayında Uzman Çavuş olarak Ordu’ya katılmıştır.

 

Kendi isteği ile Azerbaycan Karabağ cephesindeki, sınır birliğine atanmıştır…

 

19 Haziran 2010 tarihinde gece saat 23.30 civarında Mübariz İbrahimov kimseye haber vermeden, sadece “Şehit olursam üzülmeyin. Vatan sağolsun” diye bir mektup bırakarak tekbaşına 1km mayın döşeli sınırı aşarak, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin bulunduğu karakola baskın düzenler. 45 Ermeni asker ve subayını öldürür. Ermeni destek kuvvetleri ile 5 saat, Ermeni silah ve mühimmatını kullanarak çarpışır… Birçok batılı kaynak öldürülen Ermeni asker sayısını 90 olarak bildirmiştir.

Mübariz sabaha karşı mühimmatının bitmesinin ardından şehit olur.

Azerbaycan Devleti, Uzman çavuş Mübariz İbrahimov’u milli kahraman ilan eder.

Ermenistan ise, bu bozgun karşısında sınırdaki tüm komuta kademesini değiştirir. Yaşadıkları bu şok hezimetten dolayı, şehit Mübariz’in cenazesini Azerbaycan Devleti’ne 2 ay teslim etmemiştir. Şehit Mübariz'in teslim edilen cenazesinin elleri ve ayakalrının bağlı olduğu dikkat çekmiştir.

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı