İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BAŞKANIN MAL VARLIĞI OLAY OLDU..
BAŞKANIN MAL VARLIĞI OLAY OLDU..
Haber
26 Kasım 2018 - Pazartesi 19:59 Bu haber 587 kez okundu
 
AKARYAKITA İNDİRİM GELİYOR...
Petrol varil fiyatlarının dünyada düşmesi sonucu gelen baskılar ve yerel seçimlerin yaklaşması üzerine hükümet, akaryakıt fiyatlarında indirime gitmek zorunda kaldı.
EKONOMİ Haberi
AKARYAKITA İNDİRİM GELİYOR...

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda benzin ve motorin fiyatlarında indirime gidildiğini açıkladı.

Buna göre 27 Kasım 2018 tarihinden geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında 15 kuruş, motorinin litre fiyatında ise 26 kuruş indirim yapıldı. İndirimler pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Yapılan bu indirimin ardından İstanbul’da 6.29 TL olan benzinin litre fiyatı 6.14 TL olacak. Yine İstanbul’da 6.24 TL olan motorinin litre fiyatı ise 6.01 TL’ye inecek.

Ankara’da ortalama 6.36 TL olan benzinin litre fiyatı 6.21 TL’ye, ortalama 6.27 TL olan motorinin litre fiyatı ise 6.04 TL’ye inecek.

İzmir’de ise ortalama 6.33 TL olan benzinin litre fiyatı 6.18 TL’ye inecek. İzmir’de ortalama 6.26 TL olan motorinin litre fiyatı ise 6.03 TL’ye düşecek.

Bakanlar Kurulu, Mayıs ayı ortasında benzin, motorin ve oto gazda, petrol fiyatları ve döviz kuruna bağlı artış yaşanması durumunda, bu mallara uygulanan özel tüketim vergisinin (ÖTV), gerçekleşen artış kadar azaltılmasına karar vermişti.

Eşel mobil sistemine ÖTV destekleri benzinde Kasım ayı başında, motorinde ise geçen hafta sıfırlandı. Otogazın litresinde ise bugün itibarıyla litre başına 20 kuruş ÖTV desteği bulunuyor.

Cuma günü 62,54 dolardan güne başlayan ve gün içinde 62,77 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 59,14 dolardan açıldı. Uzmanlar, küresel ekonomilerdeki daralmanın ortaya çıkardığı düşük talep beklentisinin fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğunu kaydetti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı