Yazı Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 16:42
 
Kolombo Avni ve Bizim Çocuklar...
Serkan Güler
sekan-guler@msn.com
 
 

1992 yılı Ankara Emniyet Müdürlüğü,  trafik kapsının dışında öğle arası gobit yerken öğrendik CMUK ( Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu) çıkacağını. 

*

Neymiş efendim gözaltına alınan herkese ifadesinde avukat olacakmış yanında. " Ulan Amerika mı burası ? " dedik. Ben 20l'li yaşlarda Hürriyet Gazetesi polis muhabiriydim. Ne gerek vardı. Polisler zaten iyi ve hakkaniyetliydi. Vicdan sahibiydi bence. Çünkü komiser müavini Japon İsmail'i, kibar Haluk'u, denyo Levent'i ev arkadaşım idi. Sosyal çevrem ,ailem, işimdi. 

*

Ama gerçekten vicdan ve ahlak sahibiydi hepsi. Çünkü FETÖ yoktu, islamcı, milliyetçi, solcu, alevi, kürtçü, Laz vs. ayrım yoktu bizim aramızda. 

*

İçki içen çapkın polisin de, namaz kılan mütedeyyin polisin de gözünde suçlu aynıydı. Vatan millet düşmanı terör örgütleri de hırsız yolsuzluk yapan da tüm teşkilatın gözünde aynıydı. 

*

2002 geldi ve teslim aldı bu ülkeyi ve Emniyet teşkilatını. Suç ve suçlu güçlü oldu. 

*

Yıllarca milliyetçisi, ülkücüsü, solcusu bu suçların meşrulaştırıp, liyakatsız insanların (aslında suçlularını) makamlara gelmesini izledi. 

*

Şükürler olsun Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurtulduğu FETÖ darbesinden ders aldı ve MHP Lideri Devlet Bahçeli gibi gerçek Devlet Adamı sayesinde ülkeyi teröre teslim edilmesinden kurtardı. 

*

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve ismi bende saklı il emniyet müdürü olmuş bir çok komiser muavini kardeşimle gurur duyuyorum. Uzun Hüseyinler, Kara Murat'lar, Taş Ayhan'lar, Kibar Haluk'lar olduğu sürece bu ülkeye bir şey olmaz. İçiniz rahat olsun... 

 

 
Etiketler: Serkan Güler, Celal Uzunkaya
Yorumlar
Haber Yazılımı