Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 16:24
 
Torbalı'da CHP den Baytekin'in Adaylığına Kesin Gözüyle Bakılıyor.
Yerel seçimlerde adaylar bir bir belli olmaya başladı. CHP için önemli illerden İzmir'in ilçelerinde de adayların açıklanması sürüyor. Bir önceki seçimlerde çok küçük bnir oy farkı ile AKP'nin kazandığı Torbalı ilçesinde de Belediye Başkan adayının açıklanmasına çok az bir süre kaldı. Torbalı'da aday adayları içerisinde en iddialı olanı ise eğitimci kimliği ile Torbalı'da sevilen Yıldırım Baytekin görünüyor. CHP Baytekini aday göstererek Torbalıda seçim sonucunu garantiye almak istiyor.
SİYASET Haberi
Torbalı'da CHP den Baytekin'in Adaylığına Kesin Gözüyle Bakılıyor.

Yerel seçimlerde aday adayları arasında titiz bir çalışma yürüten Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde, adaylığı kesinleşenler açıklanmaya devam ediliyor. İzmir'i her zamanki gibi önemseyen CHP'de güçlü adayların açıklanması daha erken oluyor.

Torbalı ilçesinde aday adaylığını açıklayan Eğitimci Yıldırım Baytekin'in aday gösterilmesine ise kesin gözü ile bakılıyor. Diğer ilçelerin aksine Torbalı'da AKP ile makasın oldukça dar olması bu ilçede gösterilecek olan adayın önemini daha da artıryor. Seçim sonuçlarını garantiye almak isyteyen CHP yönetimi, eğitimci kimliği ile bilinen ve sevilen YIldırım Baytekin'i aday gösterecek gibi görünüyor.

1976 doğumlu olan Baytekin, Torbalı Uğur Dershanesi’nin ve  Ulusal bir marka olan Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsünün kurucusu ve eğitim ve öğretim koordinatörü olarak eğitim işletmeciliğini devam ettirmekte. Binlerce öğrenci yetiştiren Baytekin aynı zamanda Torbalının da sembol isimlerinden. Torbalı Spor'da da profesyonel olarak futbol oynamış olan Baytekin Torbalı'yı ve sorunlarını da iyi biliyor.

Baytekin yaptığı açıklamada ; “Torbalı’ya yakışan, doğanın ve bilimin hakim olduğu akılcı projelerle geliyoruz. Toplumun her kesiminin kabul ettiği projelerle geliyoruz. Bizim amacımız, Torbalı halkına yapacağımız hizmetlerle Torbalıyı ülkenin zirvesine taşımaktır. İnanıyorum ki Torbalı Belediye Başkanlığını tüm halkımızın desteğiyle ile kazanacağız. Ötekisi olamayan bir anlayışla, Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden tüm vatandaşlarımıza hizmet etmek; Demokratik yönetim anlayışıyla tüm Torbalı’yı kucaklamak, Torbalı’nın doğasını ve tüm tarihi dokusunu korumak, Bilimsel çalışmalara dayalı planlı gelişim sağlamak, Kentsel dönüşümü bir yıkım olmaktan çıkarıp bölgenin yaşayanlarının haklarını koruyan, Sağlıklı bir kentsel çevre oluşturmak Ulaşım sistemini düzenleyerek Trafik sorununa son vermek Torbalı’yı engelsiz bir şehir haline getirilmesi Bilim ve teknoloji şehri yapmak Gerçek bir kültür şehri İzmir’de ve Türkiye’de turizmin gözbebeği haline getirmek Engellilerimizi Çocuklarımızı Gençlerimizi Kadınlarımızı Emeklilerimizi Mutlu ve huzurlu kılmak,Torbalı’yı planlayarak geliştirmek,Torbalı’da bulunan ormanlık alanlarımızı koruyarak Termal tesisler yapmak,Deprem korkusu olmayan Torbalı hedefimizle Binalarımız güçlendirmek Vatandaşlarımızı depreme karşı daha da bilinçlenmesini sağlamak Kısacası Torbalı’yı daha rahat Daha huzurlu Daha mutlu bir şehir haline getirmek; Torbalı’ya yakışan Toplumun her kesiminin kabul etiği Doğanın ve bilimin hakim olduğu Akılcı projelerle ve yurttaşlarımızın desteğiyle Torbalı’da büyük bir demokratik buluşmayı sağlayacağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: torbalı, izmir, seçim, aday, yıldırım baytekin
Yorumlar
Haber Yazılımı