Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 16:43
 
TEKİN'DEN CHP YÖNETİMİNE AĞIR MESAJ
İstanbul Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Gürsel Tekin, isminin parti yönetimince aday adayı olarak telaffuz edilmemesine tepki gösterdi. Tekin ''Uysalım ama koyun değilim'' dedi.
SİYASET Haberi
TEKİN'DEN CHP YÖNETİMİNE AĞIR MESAJ

 

CHP'nin İstanbul Büyükşehir aday adaylarından Gürsel Tekin, sokak sokak dolaşmaya devam ederken, adının parti yöneticileri tarafından aday adayları arasında telaffuz edilmemesine tepki gösterdi. Tekin, “Genel başkanımız, parti yöneticilerimiz İstanbul'u bana sorsunlar. Gerçekleri öğrenirler. Bazı adaylar genel başkanımıza CEO'ları, iş insanlarını gönderiyor olabilir. Ama onların hiçbirisi benim gittiğim mahalleleri, sokakları bilmez. Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimizden, sokakta olan birisi olarak ‘İstanbul'da ne oluyor' diye sormamaları beni üzüyor” dedi. Yapılan anketlerde ismi geçen adayların hep önünde olduğunu öne süren Gürsel Tekin, “Genel başkanımıza her şeyi bir kenara bırakıp kardeşlik hukukuna dayanarak bir ricam olacak. Hakkaniyet istiyorum” dedi ve şunları söyledi:

istanbul'da CHP örgütünün, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına, muhtarlara, kanaat önderlerine ve en çok güvendikleri en az üç ayrı şirkete kamuoyu yoklaması yaptırarak, bu yoklamalarda sonuç ne çıkarsa onu kabul edelim. Genel Başkanıma zaman zaman CEO'lar, iş insanlarını getiriyor olabilirler. O getirenlerin hiçbir tanesi Afgan, Karadeniz, Sultan, Filistin, Mevlana, Sülüntepe mahallelerini, Şam Sokağı'nı benim gibi bilmezler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: gürsel tekin,serkan güler,chp,aday
Yorumlar
Haber Yazılımı